Naar de inhoud

Agency to Harvest Change
Education Een effectieve rekrutering voor GO!

Een goed rapport en een bank vooruit

Vandaag blijven in Vlaanderen veel klassen leeg. Niet de schoolbanken zijn onbezet, maar het is de plek vooraan die kaal blijft.

Wat deden we?

  • Marketingstrategie
  • Communicatieplanning
  • Concept
  • Contentproductie
  • Mediaplanning
  • Media aankoop
  • SEO & SEA
  • Influencermarketing
  • Employer branding
Go effect header

De uitdaging: leerkrachten gezocht!

We kampen in Vlaanderen al enkele jaren met een prangend leerkrachtentekort. Maar ook andere vacatures in het onderwijs geraken moeilijk ingevuld. Nochtans heeft een job in het onderwijs heel wat voordelen. Je haalt er voldoening uit, je hebt werkzekerheid … en hebben we de schoolvakanties al vermeld? Zeker GO!-scholen hebben als werkgever een streepje voor. Maar wat houdt lesgeven in een GO!-school precies in? Tijd om het GO! en zijn jobs in de spotlights te zetten. 


Maar we wilden ons niet enkel richten tot student-leerkrachten. Een bakker, accountant of verkoper bij wie het kriebelt om voor de klas te staan, wilden we evengoed aanspreken. Eén overtuigende employer branding campagne gericht aan een brede doelgroep? Say no more!

Onze aanpak: het GO! doet meer dan lesgeven

Maar wat maakt lesgeven nu zo speciaal? De meesten van ons hebben een warme herinnering aan één specifieke leerkracht, die motiveerde of inspireerde. Die je respect bijbracht, die je liet geloven in jezelf. Dat blijvende effect van leerkrachten doopten we tot het GO!-effect.

Leerkrachten in het GO! geven kinderen de basis om de beste versie van zichzelf te worden. Ze geven niet alleen geschiedenis of Engels, maar ook zelfvertrouwen en geduld. Dat GO!-effect kan zich enkel ontwikkelen als leerkrachten de vrijheid krijgen om zichzelf te zijn. En dat is net wat het GO! doet. Want jezelf zijn, dat laat een indruk na.   

Iedere leerkracht en school is anders. Daarom ontwikkelden we een koepelcampagne die personaliseerbaar is. Van meneer Ibrahim die leergierigheid aanwakkert in Lokeren,tot mevrouw Van Dyck die de wereld van haar leerlingen opent in Hoboken. Scholen en leerkrachten droegen de campagne mee uit. We maakten leerkrachten trots op hun beroep. Want een fiere juf of meester, die trekt twijfelaars over de streep. 

Bus go effect

De campagne: het GO!-effect

Lesgeven in het GO!, dat is de vrijheid krijgen om jezelf te kunnen zijn voor de klas. Waardoor je waarden meegeeft, zoals zelfvertrouwen, respect en samenhorigheid. Dat GO!-effect vormde de 
rode draad doorheen onze campagne. 
Sta je op het perron weg te dromen van een nieuwe job? We afficheren zes inspirerende campagnebeelden in treinstations, bussen en campussen. Van mevrouw Rossi die haar leerlingen zelfvertrouwen geeft, tot meester Lukas die respect aanleert. Elke leerkracht heeft een eigen unieke aanpak ... dus verdienen ze ook elk een eigen poster. Via een online tool konden leerkrachten en scholen zelf een affiche of social post genereren. Hiermee zetten ze hun eigen effect in de kijker. Scholen konden het tekstkader personaliseren met namen van eigen personeel of de naam van hun school. Zo werd de boodschap via het GO!-netwerk verspreid en nog meer beleefd. 

We gingen praten met een aantal inspirerende GO!-leerkrachten en hun ervaringen in het onderwijs. Deze verhalen worden als native artikels gepubliceerd op Student.be, Jobat, hln.be en Het Nieuwsblad Mobile. 

Het GO!-effect is online te zien op sociale media (Facebook, Instagram, LinkedIn) en digitale banners. 

De resultaten: goede punten

Onze campagne had meteen effect. We genereerden 23.000 clicks naar de website. En daar stopte het niet. Het campagneverkeer zorgde voor een conversiepercentage van meer dan 17% richting sollicitatie! Dankzij sterke campagnestructuur, zoekwoordenonderzoek en continue optimalisaties behaalden we ook een CTR van bijna 15%. 

Dankzij het grote GO!-netwerk genereerden  we ook heel wat PR-aandacht. Op sociale media werd het GO!-effect graag en veel gedeeld door onze trotse leerkrachten en scholen.  Een goed eerste rapport! 

Bus go effect
GO mozaik